1 - Oheň v Bradavicích

30. prosince 2008 v 16:02 | tatokalan, původní: SMH |  Být šestnáctiletým není tak snadné, jak se zdá (HP)
"Kdo chce vidět, jak Srabusovi stáhnu kalhoty?"
"Pottere!" ozvalo se zaječení.
"Do háje!" usykl James. "Dej ho dolů, Siriusi, a pokus se tvářit nevinně."
James se otočil směrem, odkud slyšel hlas. Stál tam primus Dominic Bass. Dominic neměl moc v lásce ani Jamese, ani slavné Poberty. Z jeho práce dělali noční můru a to se mu nelíbilo. Ne, že by Pobertové byli jediným důvodem, proč neměl Jamese rád, on prostě nedokázal snést fakt, že takové arogantní děcko vypadá tak dobře, je chytré a ke všemu je počertu dobrým hráčem famfrpálu. James také měl jednu věc, kterou Dominic nikdy mít nemohl. A tou bylo přátelství Lily Evansové.
"Evansová!" zakřičel Dom. Lily sem přicházela od jezera.
"Ano, Dominicu?" ozvala se trochu podrážděně.
"Ahoj," řekl sladce.
"Co chceš?" zeptala se netrpělivě.
"Zkusila jsi vůbec někdy přesvědčit Pottera a Blacka, aby přestali dělat takovéhle skopičiny?" chtěl vědět Dominic.
"Ano, zkusila," řekla chladně. "A jak víš, jsou nenapravitelní. Takže to ani v nejmenším nepomohlo."
"Chápu." Dom se odvrátil od Lily a uviděl Lupina, jak si čte pod stromem. "LUPINE!" Remus upustil knihu a vykročil k nim. Dívala se už celá škola.
"Pokusil ses je zastavit?" zeptal se Dominic Remuse.
"Lily se o to postarala," odpověděl Remus.
"To nestačí. Lily je výborná studentka, nemá čas pořád ječet na tyhle dva!" zařval. Remusovi to v nejmenším nevadilo. Nikomu z Pobertů nevadilo, když na ně křičel Dom. Byl typem primuse, který není nikdy pro žádné nesmyslné věci a to, jak víte, nejde s Poberty příliš dohromady. Remus pokrčil rameny a ušklíbl se. Dominikovi bylo jasné, že s ním nic nesvede, takže konečně sebral odvahu a obrátil se přímo na Siriuse a Jamese.
"Takže, aby bylo jasno, příští rok už tady nebudu," začal. "A příští rok tu bude nový primus a primuska. Nejspíš je budete znát a zkorumpujete je, aby vás nechali dělat, co chcete, ale teď jsem tady pořád já! Jestli vás v příštích dvou týdnech nachytám, jak děláte vylomeniny, udělám vám ze života peklo!"
Sirius a James vybuchli smíchy. Lily jim uštědřila záhlavec.
"Au!" Sirius ucukl bolestí. Uhodila ho dost tvrdě, ale to nebylo nic v porovnání s Jamesem. Toho skutečně praštila po hlavě. Dvanácterák si ale nestěžoval.
"Můžeme už jít? Nebo tady hodláš stát a snažit se udělat dojem na Evansovou?" zeptal se James znechuceně.
"Pottere! Ztrať se mi okamžitě z očí!" zařval na něj Dominic. James, Sirius a Remus se vrátili ke svému místu pod stromem. Předtím ale James obdařil Dominika svým neblaze proslulým Potterovským úsměvem. Lily obrátila oči v sloup a vrátila se s kamarádkami k jezeru.
"Je to hrozný puberťák!" postěžovala si.
"Vždycky byl takový, Lils," vysvětlovala Taylor Cableová. Taylor byla od prvního ročníku Lilyinou nejlepší kamarádkou. Měla světle hnědé vlnité vlasy, které jí padaly v kaskádách na ramena, a šedé oči. Nebyla tak vysoká jako Lily, která měřila téměř 178 cm. Taylor a James byli sousedé a nejlepší kamarádi do doby, než James v Bradavicích potkal Siriuse a Taylor Lily. Ale i tak zůstávali pořád dobrými přáteli. Jejich rodiny udržovaly také přátelství. Pan a paní Potterovi a paní Cableová byli bystrozorové. Pan Cable odstraňoval kletby u Gringottových. Ulice, ve které Cableovi a Potterovi bydleli, byla docela proslavená, protože tam bydlelo hodně bystrozorů. Další známou rodinou, která tu bydlela, byli Longbottomovi. Frank byl o rok starší než Lily. Vypadal dobře, byl vysoký a naneštěstí zadaný - chodil s Alicí Wilsonovou. Každý rok jezdili Longbottomovi, Cableovi, Potterovi a ještě další rodina - Stevensovi - na chalupu a tam společně trávili Vánoce. Taylor, Frank a James tam poslední tři roky nebyli, ale letos Taylor řekla Lily, že s Jamesem pojedou.
"Těžko uvěřit, že tenhle školní rok už je skoro za námi," řekla Jackie Paceová, další z nejlepších kamarádek Lily, které někdy říkali jenom příjmením. Měla krátké špinavě blond vlasy a hnědé oči. Z Lilyiných kamarádek byla nejmenší, s výškou kolem 165 cm. Další byla Rachel Caldwellová, děvče s ohnivým temperamentem, podobným Lily, a spoustou blonďatých vlasů, pronikavýma modrýma očima a výškou 175 cm.
"Uteklo to tak rychle!" zvolala Rachel.
"Já vím, nemůžu tomu uvěřit, už jenom dva roky v Bradavicích!" povzdechla si Taylor.
"Já osobně budu ráda, až bude škola za námi," řekla Lily.
"Já taky!" souhlasila Paceová.
"Víš, Lils, jelikož uvažuješ o práci bystrozorky, budeš pracovat s Jamesiem!" připomněla jí Taylor. Byla jediná, kdo Jamesovi říkala Jamesie, ze začátku proto, aby ho naštvala, ale později už mu to ani tak nevadilo.
"Doufám, že ne!" vykřikla Lily. "To je ta poslední věc, kterou bych si přála, pracovat vedle Jamese Pottera, neblaze proslulého Poberty."
"Klídek, Lily, jenom tě pořád uhání o rande a cuchá si rukou vlasy, aby tě naštval. Když řekneš ne, srdce mu to nezlomí," řekla jí Paceová.
"To je fakt. Jenže mě s tím strašně rozčiluje!" horlila Lily.
"Však je to taky jeho úmysl!" připomněla jí Rachel.
"V tom případě svá předsevzetí plní na sto procent!" vybuchla Lily.
"O tom není pochyb," souhlasila Taylor.
"Vine!" vyjekla Rachel. Vincent Casten se k nim přiblížil, aby vzal Rachel na procházku po školních pozemcích. Lily obrátila oči v sloup. Casten byl tupec, dokonce hloupější než aby to bylo zábavné. Ovšem, Lily Rachelin vztah s ním tolerovala.
"Rogere!" Tentokrát to byla Taylor. No, tak tenhle vztah Lily tolerovat nemohla. Roger MacMillen chodil s Taylor asi měsíc. Také Lily neměl zrovna v lásce. Lily si jenom přála, aby se Taylor jednoho dne probudila a uvědomila si, že existuje jeden super kluk, který se ji snaží sbalit celých šest let. A tím super klukem byl Remus Lupin. Po odchodu Taylor a Rogera zůstala jenom Lily a Paceová.
"Paceová, pokud ještě někdy budu mít dalšího kluka, prosím, připomeň mi, abych nebyla tak nesnesitelná jako tihle čtyři. Obzvlášť Roger a Taylor," řekla Lily znechuceně.
"Platí. Vážně by mi bylo milejší, kdyby chodily s Poberty," poznamenala Jackie.
"Tos' řekla ty."

"To by bylo něco, kdyby jedna z těch čtyř chodila z někým z nás!" řekl Sirius dychtivě. "Rachel, Rachel, Rachel," zamumlal si pro sebe.
"To nic, Tichošlápku, je to jenom Casten," připomněl mu James.
"No, a v Remusově případě je to jenom MacMillen!" odsekl Sirius. Casten a MacMillen byli vedle Pobertů dalšími lamači srdcí v Bradavicích. Každou chvíli měli nové děvče. Teď zrovna měl Sirius zájem o Rachel, příští týden to mohla být Jackie. K těmto dvěma se jeho pozornost pravidelně obracela po každém bezvýznamném románku s jinou dívkou. Ne, že by o tom Jackie nebo Rachel věděly. A Taylor samozřejmě neměla ani ponětí o Remusových citech k ní.
"Řekl bych, že Casten vydrží tak čtyři měsíce a MacMillen možná přes léto," řekl James, aby trochu potěšil své zamilované kamarády.
"Siriusi, pokud ti to pomůže, Ellen Duganová z tebe celou zkoušku nespustila oči!" řekl mu Peter.
"Vážně? Že by po mně jela prefektka Havraspáru? Hmmm... na to bych si mohl zvyknout," uvažoval nahlas Sirius.
"Asi měsíc jsem s ní chodil, pamatuješ, Dvanácteráku?" ozval se Remus.
"Jasně, že jo. Jak bych mohl zapomenout? Pořád mi říkala, co mám dělat, a to jsem s ní ani nechodil. Prosím, prosím, prosím, Tichošlápku, tuhle ne!" fňukal James.
"No, jestli tě to potěší, tak ne. Tohle léto to bude jedině Jackie nebo Rachel," prozradil Sirius své plány.
"Tak to bude zajímavé," zachechtal se Peter.
"Kluci..." ozval se potichu Remus s očima upřenýma na hrad. Sirius, Peter a James mu ale nevěnovali pozornost.
"Kluci..." Tentokrát to znělo naléhavěji.
Žádná odpověď.
"DVANÁCTERÁKU! TICHOŠLÁPKU! ČERVÍČKU!" zařval nakonec. Otočili se k němu.
"Co je to s tebou?" zeptal se Sirius.
"O...oheň!" vypravil ze sebe Remus a ukázal k hradu. Byl v jednom ohni. Pobertové okamžitě vyskočili a vytáhli hůlky. Primuska Alana Kelsonová a Dominic kolem sebe shromažďovali prefekty, aby pomohli učitelům oheň uhasit. James, Sirius a Peter běželi za Remusem a nevěnovali pozornost oznámení, že dovnitř mohou pouze prefekti. Dominic je ale zastavil a dovolil vstoupit pouze Remusovi.
"Nepotřebuju vaši pomoc!" ječel a rozběhl se dovnitř. Sirius se podíval na Jamese.
"Nemůžou na to stačit sami," zamumlal James.
"Trefa do černého. Tohle je sakra pořádnej fajrák, Dvanácteráku. Bradavice jsou ohnivzdorné. Tenhle oheň má co dělat s černou magií," uvažoval Sirius.
"Jdeme," zavelel James. Na hradě panoval zmatek. Běželi nejdřív do sklepení. Lidé křičeli, že tam to je nejhorší. Jak James seběhl první čtyři schody, cítil horko, které odtamtud vycházelo. Vyčaroval kolem sebe štít, který ho chránil před žárem a Sirius s Peterem udělali to samé. Stěží něco viděli, ale všimli si ohně, který se plazil kolem něj, jeho strašlivě popáleného obličeje a rukou. Sirius se při pohledu na něj zarazil. Snažili se oheň zastavit kouzly, ale nic nepomáhalo. Pak dostal James nápad. Sundal si tričko a začal kolem sebe mlátit. Fungovalo to. Oheň ustupoval pomalu, ale jistě. Ostatní Jamese napodobili a asi po dvaceti minutách byl oheň ve sklepení zdolán. James vyzdvihl pomocí hůlky do vzduchu profesora lektvarů, Wikese, a opatrně ho dirigoval ven z hradu. Profesor byl v bezvědomí z přílišného množství kouře. Potom běželi do poschodí. Lidé panicky křičeli, profesoři a jejich žáci honili prefekty zleva doprava. Sirius začal pracovat na jedné straně chodby, James na druhé a Peter uprostřed. Remuse nikde neviděli. Pravděpodobně byl ve Velké síni, kde to zjevně bylo ještě horší než ve sklepení. Po chvíli nebylo v hlavní chodbě po ohni ani památky. Ale jak vstoupili do Velké síně, udeřila je nečekaně vlna horka. Velká síň byla téměř úplně vypálená. Najednou James uslyšel praskavý zvuk a podíval se nahoru. Dřevěné trámy, které držely celou školu pohromadě, začaly praskat a rozpadat se. Pobertové vyrazili ven a ocitli se uvězněni mezi Velkou síní a chodbou, kterou právě uhasili.
"Wingardium Leviosa!" zařval James a jeho dva nejlepší přátelé se vznesli do vzduchu a vyletěli z hradu.
Potom kolem Jamese vypukl oheň.
"Cliendia!" vykřikl nějaký hlas. Oheň zmizel a James byl proti své vůli vynesen do vzduchu mimo planoucí peklo. Teď byl ve Velké síni. Když přistál, zjistil, že hlas nepatřil nikomu jinému než Lily Evansové.
"Díky, Evansová!" zabručel.
"Musíme se odtud dostat. Byla bych tě nasměrovala jinam, ale všude padají trámy!" křičela.
"Pojď se mnou! Znám cestu!" Lily se ho chytila za ruku a následovala ho. James ji vedl přes Velkou síň a pálil kolem sebe kouzla, až prošli obrazem s ovocem. Byli v kuchyni. James si otřel pot z čela a zjistil, že při tom všem běhání a hašení ztratil brýle. Měl popálené ruce a příšerně ho bolely nohy. Lily upadla na podlahu, stále při vědomí, ale už jen tak tak.
"Velmi dobře, Pottere," ozval se chladný hlas. "Byl jsem zvědavý, jestli využiješ svých znalostí tohoto hradu a přijdeš sem. A, naštěstí pro mne, se tak stalo." Lily nabyla plného vědomí v okamžiku, kdy uslyšela tento hlas. Byl to hlas, který ji strašil v nočních můrách. O tomto hlasu se jí zdály děsivé sny. Takové, ve kterých ona i její manžel zemřeli. Ovšem v těch snech neměl její manžel žádnou podobu.
"Voldemort!" sykl James.
"Říkáš mé jméno beze strachu. Pozoruhodné," utrousil ledově Voldemort.
"Jediná pozoruhodná věc bude, pokud se ti podaří se odsud dostat, aniž by tě Brumbál zabil," odsekl James troufale.
Voldemort se zasmál svým typickým způsobem. "Brumbál mě nikdy nezabije, Pottere. Nemá na to buď odvahu, nebo sílu. Já jsem největším čarodějem na světě."
"Albus Brumbál je největší čaroděj," špitla Lily.
"Mudlovská šmejdka promluvila," řekl Voldemort. Lily se zvedla ze země a postavila se Jamesovi po boku, s hůlkou připravenou k boji s Temným pánem. "Vypadá to, že moje práce bude horší, než to vypadalo."
"Co chceš, Voldemorte?" zeptal se tvrdě James.
"No, Pottere, víš, tví rodiče poslední dobou pochytali všechny mé Smrtijedy, jinak by tu byli se mnou. Ale hádám, že pokud ublížím jejich synáčkovi, možná uvidí věci, jak chci já," odpověděl Voldemort.
"Moji rodiče nikdy nepřestanou pracovat. Já je nenechám," řekl James.
"Ahh... ale ano, pokud budeš mrtvý," chechtal se nemilosrdně Voldemort. "Nebo někdo jiný blízký tvé rodině. Mrtvý nebo v hrozných mukách."
"Kde je Brumbál?" chtěl vědět James.
"Venku. Víš, Pottere, několik členů ministerstva jsem ovládl kletbou Imperius. Řekli Brumbálovi, aby odešel z hradu, pokud nechce být zavřený v Azkabanu pro maření práce ministerstva. Teď je zrovna venku se všemi ostatními učiteli a počítá své studenty. Za pár okamžiků si uvědomí, že ty a slečna Evansová tam nejste. Nebo možná ještě dřív, pokud mu to tví dva přátelé řeknou." Voldemortovy zorničky se zúžily, jak je pozoroval. K jeho překvapení se ho James nebál.
"Nevypadáš tak mocný, jak mi říkali," řekl James.
"Ach, Pottere, nevěřil bys, co všechno já mohu lidem udělat. Mohu tuhle krásnou sladkou holčičku zabít během vteřiny. Teď, když Skrk dal bystrozorům neomezenou moc, to tví rodiče mohou udělat také. Ale oni by to neudělali. Tví rodiče jsou slabí, nevědí, co je pro ně dobré. Nevědí, jak nebo kdy udeřím příště. Pamatuj si, Jamesi Pottere, tví rodiče zemřou Voldemortovou rukou, stejně jako ty," řekl chladně. "Polaray!" Jamesovy oči zachvátil oheň. "Aaaaa!"
"Expelliarmus!" vykřikla Lily. Voldemortova hůlka vystřelila z jeho ruky směrem k Lily.
Ach... jednoduché odzbrojovací kouzlo. Dobrá práce, Evansová, pomyslel si James a namířil svou hůlku na Voldemortova prsa.
"Nemysli si, že to neudělám!" zařval James. Voldemort se nepohnul, ale vytáhl ze své kapsy další hůlku. Lily se podívala na tu, co držela v ruce. Byla to atrapa. Pevně sevřela svoji hůlku a křikla "Firete!" Celá kuchyň se ocitla v plamenech. James ji vzal za ruku a rozběhli se. Voldemort těsně za nimi. James poklepal Lily hůlkou na hlavu a seslal na ni i na sebe zastírací kouzlo. Vybíhali po jednom schodišti nahoru a po jiném sbíhali zase dolů v naději, že Voldemorta setřesou. Nic nepomáhalo.
"Wingardium Leviosa!" vykřikl James. Tři trámy se uvolnily ze střechy a spadly na podlahu. Voldemort byl v pasti mezi nimi a schodištěm.
"Ano!" zaradoval se James. Otočili se, ale před nimi byla stále hořící výheň.
"Tamhle!" zaječela Lily a ukázala na mezeru u hořící budovy. Byla malá, ale při troše štěstí by se mohli protáhnout.
"Kde to jsme?"
"V jižním křídle. Pojď!" řekla Lily a pustila se přes oheň. Znovu a znovu se popálila, ale nakonec se dostala ven. Otočila se, aby zavolala na Jamese. Nikde ho neviděla.
"Pottere!" zakřičela. Cítila, jak z ní pomalu mizí zastírací kouzlo. Žádná odpověď. Pohlédla směrem k Hagridově boudě, kde se shromáždila celá škola. Učitelé všechno sledovali.
"Pottere!"
"Pottere!"
"Jamesi!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Parvaty Parvaty | Web | 1. ledna 2009 v 12:36 | Reagovat

Tak začíná to pěkně ostře, nemůžu se dočkat další kapitoly!

2 tatokalan tatokalan | 1. ledna 2009 v 13:55 | Reagovat

plánuju ji přeložit tenhle víkend, tak vydrž :) zatím přemýšlím o názvu, protože ten anglický je trochu divný :D

3 tatokalan tatokalan | 3. ledna 2009 v 11:47 | Reagovat

tak, kapitola přeložená je, jenže se mi ji sem nedaří dostat, admin v blogu nějak stávkuje... tak doufám, že se to během dne spraví :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama