3 - Šálek kávy

7. ledna 2009 v 23:26 | tatokalan, původní: SMH |  Být šestnáctiletým není tak snadné, jak se zdá (HP)
"Byl jsem vzhůru celou noc," zamumlal Sirius.
"Díky, že jsi zůstal, Siriusi," řekl David, Jamesův otec.
"To je v pořádku, pane Pottere," odpověděl Sirius.
"Jak je na tom s rukou?" zeptala se Marilyn, Jamesova matka.
"Není to tak špatné. Byla hodně rozbitá, ale nic ve srovnání s tím, čím James musel projít," uklidňoval ji Sirius.
"A jak se daří, ehm... jak se jmenuje... eh... Lily?" chtěl vědět pan Potter.
"Dobře. Rodiče si ji vzali před dvěma dny domů. Uzdravuje se skvěle. Nebyla zraněná tak zle jako James, ale také nešlo o nic banálního," informoval ho Sirius.
"Stavil bych se za ní, ale Brumbál nás poslal pátrat po těch Smrtijedech," postěžoval si pan Potter.
"Byli dvacet yardů od kanceláře ministra, to je snad dobrý důvod, abychom po nich pátrali, Davide!" rozčílila se paní Potterová. "Je to milé děvče, zastavila jsem se tam jednu noc, když jsi pracoval."
Pan Potter se na Siriuse tázavě podíval.
"Co se děje, pane Pottere?" zeptal se Sirius a upil trochu kávy.
"Jasně si pamatuju, jak si James jednou stěžoval, že máš přítelkyni, která se jmenuje Lily. Je to ta samá dívka?" chtěl vědět David.
"Ano. Chodili jsme spolu v druháku. Pak jsme se přes léto rozešli. A můžu vám říct, že James měl radost," vysvětloval Sirius potěšeně.
"Proč by měl mít James radost?" nechápala paní Potterová.
"No, víte, byl jsem první z Pobertů, který měl holku. Jak všichni víme, fešák James měl posledních pár let spoustu děvčat, ale když nám bylo 13, byl jsem zkrátka první. Nebyl to vlastně ani opravdický vztah, spíš kamarádi, co spolu byli pořád. Jenže to právě Jamesovi vadilo nejvíc. Nemohl si zvyknout na to, že tam věčně nejsem. Musel si vystačit jen s Remusem a Peterem, ale já tam nebyl. A navíc, nebyl jsem tam, abych ho utěšil, když na něj Filch ječel, protože proklel Sna-Snapplese, kočku Alice Wilsonové. Víte přece, jak je Filch zblázněný do koček," snažil se zamluvit své prořeknutí.
Pro Jamese bylo velmi těžké zavděčit se Potterovým. Musel mít stále ty nejlepší známky, musel ve všem vynikat. Nikdy nebyli rádi, když se dozvěděli z dopisů od Brumbála nebo McGonagallové, nebo dokonce od Hagrida či Filche, že James něco provedl.
"Víš, Siriusi, způsob, jakým jsi řekl Snapples... znělo to jako bys chtěl říct Snape. Nerada bych slyšela, že můj syn je šikanující blbeček," řekla ostře paní Potterová. Sirius se na ni zadíval. Ta ví všechno, pomyslel si.
"Ne. Myslím, že si dojdu ještě pro trochu kafe," rozhodl se rychle.
"Vezmeš mi taky?" požádal David.
"Jasně, šéfe." Sirius si od něj vzal šálek a přesunul se ke kávovaru. Potterovi by jindy k přípravě kávy použili magii, ale na místě, kde se teď nacházeli, byla jakákoliv magie zakázaná. James byl totiž umístěn na jednotce intenzivní péče.
"Už s tím má zase problémy, Marilyn," řekl pobaveně pan Potter a pozoroval Siriuse, jak se snaží přimět mudlovský vynález k činnosti.
"Tenhle chlapec..." povzdechla si paní Potterová. "Víš, myslím, že kdyby neměl tolik kávy, nepověděl by nám to všechno."
"Jsem zpátky!" oznámil spokojeně Sirius. Podal panu Potterovi hrníček a sám začal klidně upíjet ze svého. Od té doby, co dorazil do nemocnice - a to bylo před třemi nocemi - měl přinejmenším dvanáct šálků kávy.
"Takže, co se vlastně stalo to léto, kdy ses rozešel s Lily?" vyzvídala paní Potterová. Sirius vzdychl.
"Řekněme to takhle. Jmenovala se Kimberly. A z té druhé strany to byl Ron," ušklíbl se rošťácky Sirius.
"Ale to je strašné!" zhrozila se paní Potterová.
"Ani ne. Lils a já jsme se k sobě prostě nehodili. A, technicky vzato, já ji nepodváděl, rozešel jsem se s ní, než jsem začal balit Kimberly. U ní to bylo to samé s Ronem. Znova říkám, nehodili jsme se k sobě," vysvětloval Sirius.
"To znamená, že pořád chodíš s tou Kimberly?" zeptal se pan Potter.
"Panebože, ne. To skončilo tři týdny potom, co jsme spolu začali chodit. Neměla moc ráda Jamese, ani Remuse nebo Petera," odpověděl Sirius ledabyle.
"A zůstali jste alespoň s některou z tvých předchozích dívek přáteli?"
"No... ne," odtušil krátce. "Kromě Lily. To je výjimka, protože je u nás v koleji a je to nejlepší kámoška Taylor a Rachel a Jackie, takže se dost vídáme."
"Kdo je ta šťastná dívka, které se chystáš věnovat svou přízeň teď, Siriusi?" vyzvídala dál paní Potterová.
"Jackie nebo Rachel."
"A co Taylor?" zeptala se paní Potterová. Když to Sirius uslyšel, vyplivl kávu zpátky do šálku.
"To ne. Remus by mě zabil. Ten kluk na to nevypadá, ale má pořádný hák levačkou," řekl Sirius a pohladil si čelist v místě, kam ho jednou Remus uhodil.
"Jinými slovy, Taylor je zadaná," upřesňovala si paní Potterová.
"Uhm," odsouhlasil Sirius.
"A kterápak učarovala Jamesovi?"
"To ví jenom Merlin!" odfrkl Sirius.
"Kéž by se už probudil," zatoužila paní Potterová a podívala se na postel, kde ležel James a spal. Marilyn mu odhrnula vlasy z očí a téměř se rozplakala. Už to byly dva týdny, kdy byl James bez sebe. Probudil se jenom jednou, což řádně vylekalo lékouzelníky, ale od té doby se ani nepohnul, ani se jeho stav nezlepšoval. Voldemort poslal na Ministerstvo několik výhrůžných dopisů, ve kterých tvrdil, že to byl on, kdo zapálil hrad. Nikdy nepřiznal, že to byla Lily, kdo má na svědomí kuchyň. V jednom dopise ale varoval, že Jamesova zranění se nebudou hojit tak snadno, jak by se snad dalo očekávat, právě kvůli Voldemortově síle, s níž oheň založil. Ten příběh se objevil ve všech zprávách. Jamesova tvář se dívala téměř ze všech novin ve Spojeném království. Sirius zvedl Týdeník čarodějek, kde našel článek o Brumbálovi.

DÁ SE BRUMBÁLOVI VĚŘIT?
Profesor Albus Brumbál, ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích, možná rezignuje na svůj post po skončení tohoto školního roku. Pokud jste dočetli až sem, zřejmě se ptáte proč? Ano, já vím, Albus zachránil téměř celou školu před zkázou v plamenech. Je také tím nejlepším kouzelníkem, jaký se kdy dotkl hůlky. Porazil Grindelwalda a pokusil se zastavit s neutuchající silou i Voldemorta. Kromě těchto faktorů je Brumbál vystaven obrovskému nátlaku ze strany správní rady školy, neboť tím, že nebyl schopen znemožnit Voldemortovi, aby se dostal do hradu, téměř zavinil smrt dvou studentů. Tento časopis vyjadřuje profesoru Albusi Brumbálovi svou podporu. Nestaráme se o to, co řekla správní rada. Tento muž nás chránil příliš dlouho na to, abychom ho teď odhodili jako nějakého malého školáka. Říká se, že Brumbál je jediným, koho se Voldemort bojí. A právě proto si Albus Brumbál zaslouží svůj post v Bradavicích. Pokud nemůžeme věřit muži, jako je on, komu bychom pak měli důvěřovat?

Sirius složil časopis a opět se napil kávy. Brumbálovi se dá věřit. Ale v tom článku bylo něco, čemu Sirius nerozuměl. Říká se, že Brumbál je jediným, koho se Voldemort bojí. Pokud se ale Brumbála tolik bojí, proč by zakládal oheň v Bradavicích?
"Siriusi, profesor Brumbál je tady," oznámil David. Sirius dopil kávu a vstal, aby se pozdravil s ředitelem.
"Pane řediteli," pokývl mu.
"Siriusi."
"Zrovna jsem si četl o vás, profesore," přiznal Sirius a podal mu Týdeník čarodějek.
Brumbál se zamračil.
"Ano, bylo pěkné, jak mi vyjádřili svou podporu, velmi pěkné," řekl Brumbál ponuře.
"Říkáš to poněkud napjatě, Albusi," všiml si David. Brumbál se ušklíbl.
"Nu, jsem jenom trochu nazlobený, že na mne správní rada vůbec vyvíjí nátlak. Vyhrožují, že mě vyhodí. Ale já jsem jim řekl, že pokud chtějí, aby jejich děti chodili do školy, kam se může Voldemort dostat, kdykoliv se mu zachce, já s tím nemám problém," zazubil se. David se usmál, když viděl, jak je jeho bývalý ředitel spokojený.
"Vážně by neměli nikomu vyhrožovat. Ne, pokud muž jako ty má tak mocné přátele jako jsou Marilyn a David Potterovi," podotkla paní Potterová a Brumbál se rozesmál.
"Profesore, je tu něco, čemu nerozumím," prohlásil Sirius.
"Copak je to, pane Blacku?"
"No, říkají, že Voldemort se bojí jenom vás. Ale pokud se vás bojí, proč by se pokoušel o útok na Bradavice?"
"Pane Blacku, musíte pochopit, že Tom Raddle žije dobrodružstvím. Žije proto, aby překonával překážky. I já jsem pro něj takovou výzvou. Zničit celou školu, to pro něj také byla výzva. Teď, když to dokázal, bude pokračovat. James je překážkou, dokonce i vy, ačkoliv si nemyslím, že byste se s ním kdy setkal, Potterovi - všichni čarodějové z nejlepších čistokrevných rodin jsou pro něj výzvou, aby se s nimi utkal."
"A co Lily?" zeptal se.
"Lily Evansová je jedna z nejlepších čarodějek, které jsem kdy potkal," řekl Brumbál. "Bez urážky, Marilyn."
"Nic se nestalo, Albusi."
"Tahle slečna Evansová má vytrvalost, kterou jsem nikdy nespatřil ani u čistokrevné čarodějky. Je silná. V šestnácti už dokáže vyčarovat Patrona. Její schopnost v soubojích je fantastická a pokud mohu dodat, je i milá a má dobrý potenciál."
"To děvče se mi moc líbí! Když jsem se s ní setkala, byla tak milá, přímo anděl. Vypadala příliš dobře na to, aby to byla pravda," přidala se paní Potterová a zadívala se na Siriuse, jako by chtěla říct: "Proč se s někým takovým rozešel?" Sirius se jen ušklíbl.
"Proč se bavíme o Evansové?" ozval se hlas. Při jeho zvuku se Sirius celý polil kávou. Všichni se otočili k lůžku. James měl otevřené oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tatokalan tatokalan | 7. ledna 2009 v 23:43 | Reagovat

Uff, tak jsem začala překládat, když jsem dorazila z práce a najedla se, a asi po třech bojích, kdy jsem to chtěla odložit nedodělané a jít spát, jsem se odhodlala to dodělat :)) Takže teď jdu spát (zaslouženě :D)

2 Parvaty Parvaty | Web | 8. ledna 2009 v 17:47 | Reagovat

To je super, že jsi se přomhla a přeložila to! mám z toho mega radost, tuhle povídku žeru čím dál tím víc. Jsem fakt zvědavá jak se to bude vyvíjet dál....

3 tatokalan tatokalan | 8. ledna 2009 v 21:14 | Reagovat

To já taky - většinou to dopředu nečtu, jenom, když mám v něčem nejasnosti. Další kapitola bude doufám o víkendu, sice čekám návštěvu a slavíme přítelův svátek, ale snad se chvíle najde. Poslední dobou mě pronásleduje smůla s počítačem, nejdřív odešla RAMka, teď DVD mechanika a navíc nějak řve harddisk, a to vše v rozmezí jednoho týdne, tak doufám, že se mi to celé nezhroutí :(

4 Parvaty Parvaty | Web | 9. ledna 2009 v 12:01 | Reagovat

jé tak tvému příteli přeju vše nej:-) Taky pevně doufám, že počítač to vydrží!!!! Těším se na další kapitolu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama