16 - Opilecké eskapády Jamese Henryho Pottera

14. června 2009 v 12:56 | tatokalan, původní: SMH |  Být šestnáctiletým není tak snadné, jak se zdá (HP)
V pět hodin odpoledne se studenti seřadili před školou podle kolejí a ročníků, aby přivítali přátele zaměstnanců školy. Učitelé s Frankem a Alicí přecházeli sem a tam a kontrolovali, zda studenti vypadají reprezentativně. James byl nahrbený.
"Pottere, narovnej se!" přikázal Frank Longbottom. Upřímně, James si z něj opravdu nic nedělal, ale vyhověl mu.
"Pane Pottere, dočasní učitelé z řad studentů mají být ve Velké síni," oznámila mu profesorka McGonagallová, která k němu právě přispěchala.
"Ach, ano. Ehm... je Lil-"
"Ano, pane Pottere, slečna Evansová se již odebrala do hradu," přerušila ho profesorka. "Tak tady jen tak nepostávejte, pane Pottere, běžte už!"
"Ano, madam," vzpamatoval se James a zamířil do Velké síně, kde jeden ze zmijozelských prefektů držel řeč k ostatním.
"Pane Pottere, to je pěkné, že se k nám připojíte," všiml si ho prefekt.
"Právě jsem se dozvěděl, že se tady schůzuje. Myslel jsem, že to bude až po večeři," omlouval se James. "Nenech se vyrušovat, jen pokračuj!"
"Tedy, jak jsem říkal, než jsem byl tak hrubě přerušen,-" obrátil se prefekt znovu k ostatním. Hrubě přerušen? Pokud se James nemýlil, byl to právě tenhle prefekt, který si začal. Teď pokračoval ve své řeči, kterou James stejně neposlouchal. Frank seděl vedle něj a pokaždé, když James začal podřimovat, nakopl ho. I tak se mu téměř podařilo usnout, když ho někdo nakopl do holeně. Líně otevřel oči a uviděl Lily.
"To bolelo!" sykl jí do ucha.
"Taky že mělo!" odsekla.
"Tak dobrá, prefekti a ostatní," na to slovo se zmijozelský prefekt obrátil k Jamesovi a počastoval ho zlým pohledem, "hosté jsou tady."
"Díky Merlinovi, tak jdeme na to," zamumlal James, vstal a protáhl se. Potom si šel sednout k nebelvírskému stolu.
"Hele, Evansová, už jsi dostala rozvrh našich hodin na zítřek? Mám na mysli OVCE," zeptal se James.
"Ne, ještě ne. Možná Sirius nebo Taylor."
"Dobře, zeptám se jich, až budeme ve věži," odtušil James ospale. Brzy se do Velké síně dostavil i zbytek studentů v čele s hosty. Sirius šel s Melindou a jejími kamarádkami a vypadal, že se celkem dobře baví. Remus zase využíval Rogerovy nepřítomnosti a celou dobu něco hučel do Taylor. Peter doprovázel svoji přítelkyni, mrzimorskou páťačku Michelle Sampsonovou.
"Pottere, je tu i ministr," všimla si Lily. James se podíval k učitelskému stolu a uviděl Winstona Clastera, jak sedí hned vedle Brumbála. Ten nevypadal vůbec nadšeně. James zachytil jeho pohled a povzbudivé zamrkání. Ministr totiž momentálně mluvil o něm.
"Brumbále, já to prostě musím vědět. Ministerstvo má právo vědět, co se stalo mezi dobou, když se ztratil té dívce z očí a když ho potom pan Black našel v Prasinkách," naléhal ministr.
"Ale on mi to neřekl, Winstone," bránil se Brumbál.
"Tomu neuvěřím."
"Věřte mi, je to pravda. Myslím, že o tom ví maximálně jedna osoba," pokračoval Brumbál. "Až bude připraven, promluví." Brumbál se otočil k profesorce McGonagallové a začal se bavit s ní. Ale profesor Wikes zachytil předchozí rozhovor a otočil se k ministrovi.
"Je to pravda. Povídá se, že to řekl jenom jednomu člověku, a tím je Lily Evansová," řekl Wikes.
"Kdo je to?"
"Vidíte tu hezkou zrzku, která sedí u nebelvírského stolu kousek od Pottera? To je ona!" ukazoval Wikes.
"Zítra si sní promluvím. Nebo možná ještě dnes."

"Lily, chtěl by s tebou mluvit pan ministr," přišel k ní po večeři Frank.
"Se mnou? Ministr kouzel chce mluvit se mnou?"
"Ano, s tebou. Běž už, pan ministr je velice zaměstnaný muž," pobízel ji Frank. Lily vstala, ale James ji chytil za zápěstí.
"Evansová, pokud se tě bude ptát, co se stalo při tom požáru, neříkej mu to! Slyšíš? Nic neříkej!" naléhal James.
"Jasně, chápu. Ale jsem si jistá, že kvůli tomu si mě nevolá, Pottere."
"Evansová, věř mi. Je to ministr kouzel, bývalý Zmijozel, takže proč by jinak chtěl mluvit s mudlovskou čarodějkou?" dorážel James.
"Tohle je ošklivé," řekla tiše.
"Já vím, ale je to pravda. Už jsem se s ním setkal, Evansová. Je příšerný. Čestné merlinovské!" James vztyčil pravou ruku k přísaze. "Prostě mi slib, že si budeš dávat pozor na jazyk."
"Dobrá, pokud to pro tebe tolik znamená, slibuju. Ale, Pottere, jestli ti nevadí, že se ptám, proč to má vlastně takový význam?"
"Kdyby byli tví rodiče v cizině a tebe nebo tvoje přátele by vyslýchal ministr kouzel a ty bys byla proslulá průšvihářka, nevadilo by ti to?" vychrlil ze sebe James.
"Fajn, rozumím," řekla. James pustil její zápěstí a Lily zamířila k dočasnému ministrovu útočišti. Zaklepala na dveře.
"Vstupte," ozvalo se.
"Dobrý večer, pane. Jmenuji se Lily Evansová. Frank Longbottom mi řekl, že se mnou chcete mluvit," pozdravila Lily přátelsky.
"Ach, je mi skutečným potěšením se s vámi setkat, mladá dámo. Prosím, posaďte se," pobídl ji ministr.
"Děkuji, pane," řekla Lily zdvořile a sedla si do jednoho z pohodlných křesel u krbu. Ministr usedl proti ní.
"Slečno Evansová, chtěl bych se vás zeptat, co se stalo v den požáru," přešel rovnou k věci.
"No... asi hodinu po NKÚ z obrany proti černé magii začalo hořet. Šla jsem pomáhat, protože to je povinnost prefektů, a společně s Jamesem Potterem jsme se pak snažili dostat ven. Mně se to povedlo, jemu ne," řekla stručně a rychle.
"Stalo se tam ještě něco jiného?" vyzvídal dál.
"Ne, pane," zalhala. Ó, právě jsem lhala samotnému ministrovi kouzel! pomyslela si.
"Jste si jistá?"
"Ano, pane," potvrdila.
"Takže, viděla jste vůbec uvnitř hradu Vy-víte-koho? Jak jistě víte, někteří lidé tomu nevěří. Já osobně tomu také nevěřím, ale rád bych si byl jistý."
"Myslím, že o tom byste si měl promluvit s profesorem Brumbálem," navrhla nejistě Lily.
"Už jsem s ním o tom mluvil. Řekl, že bych se měl zeptat studentů," lhal Claster a Lily to poznala. V očích se mu zračila touha po informacích.
"Pane ministře, musím si udělat domácí úkoly a naplánovat hodiny," řekla Lily nervózně, vstala ze židle a šla ke dveřím. Ale když je otevřela, blokoval je zástup ministerských poskoků. Zase je zavřela a otočila se k ministrovi. Díval se na ni s nelítostným úsměvem.

"Tichošlápku, kde je Evansová? Potřebuju se jí na něco zeptat ohledně formulí," sháněl se Peter.
"Nevím," odpověděl Sirius. "Od večeře jsem ji neviděl." Seděl s Jamesem u stolu a četli si, když si James náhle uvědomil něco velice důležitého.
"Dej mi mapu!" poručil. "Rychle!" Sirius začal prohledávat papíry kolem sebe a konečně našel starý kousek pergamenu, který v sobě skrýval tajnou mapu Bradavic.
"Přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti," zamumlal James. Mapa se odhalila a James se zadíval do místa, kde měl být ministr. Viděl tečku, označenou jako Lily Evansová, která se prudce pohnula ke dveřím, aby se okamžitě zase přesunula zase zpět k ministrovi.
"Kluci, jdeme!" vyhlásil James poplach a rozběhl se ke schodišti do společenské místnosti a dál k obrazu. Jeho přátelé se drželi těsně za ním.
"Kde je?" ozval se Sirius.
"Východní křídlo, třetí patro," vyrážel ze sebe James, jak vybíhal schodiště do třetího patra. Konečně byli u cíle.
"Měli jsme se proměnit, byli bychom tu rychleji," lapal po dechu Sirius.
"Promiňte, pane, ale máme nějaké jednání s ministrem," řekl James jednomu z chlápků u dveří.
"Je mi líto, ale pan ministr právě nikoho nepřijímá," odpověděl muž.
"Ach tak. Ale, víte, je to opravdu naléhavé. Profesor Brumbál mě poslal se vzkazem, který mohu doručit pouze já!" vymýšlel si James.
"Moment, vy jste syn Davida Pottera. Já vás znám, vy jste ten, co píše ministrovi dopisy, kde mu říkáte, co má a nemá dělat," smál se jeden z poskoků.
"Přesně tak," potvrdil James sebejistě.
"Proč bychom měli pustit děcko jako vás k ministrovi kouzel?" zeptal se další.
"Protože jeho nejlepší kámoš by na vás mohl seslat nějakou kletbu," ozval se laskavým tónem Sirius a namířil hůlku muži do obličeje.
"Jsme nejlepší studenti v Bradavicích," řekl stručně James.
"Dobrá, rozumím. Myslím, že můžete dovnitř," zkrotl poskok. Remus a Peter už pokročili dopředu, ale James je zarazil.
"Ne, tohle si musím vyřídit sám! A vím přesně, jak. Také vím, jak ji odtamtud dostat!" vysvětloval James, zamumlal kouzlo a poklepal si hůlkou na hlavu.
Vrazil do místnosti, jako by byl opilý.
"Nic nevím!" křičela Lily na ministra.
"Lily!" zařval James.
"Jamesi?"
"Ministře!" zahulákal znovu James a koulel při tom očima.
"James Potter, jaké to překvapení. To člověku hned rozproudí krev," podotkl ministr.
"To bylo legrační!" smál se James. "Ha ha ha ha." Jeho smích zněl hystericky.
"Jste snad opilý?" zhrozil se ministr.
"Ne! Ne, ne! Jen jsem si loknul trochu máslového ležáku a cítím se trochu... lehkonohý!" vykládal James šťastně a slabomyslně se na ministra usmíval.
"Velmi pochybuji, že v tom ležáku bylo vůbec nějaké máslo. Drahý chlapče, měl byste být v posteli," doporučil mu ministr.
"Ne! Chci si jen popovídat s Evansovou a tou holkou, co stojí vedle ní!" Vedle Lily stála váza. Lily se na Jamese podívala s jistým podezřením.
"Jamesi, myslím, že bychom tě měli doprovodit na ošetřovnu," řekla.
"Fajn, Evansová," řekl tiše, ale s nadšením v hlase. "Jenom si musím vyřídit ještě jednu věc." James přistoupil k ministrovi a několik vteřin na něj nehnutě zíral s prázdným výrazem ve tváři. Pak se pousmál.
"Víš, Winstone, já tě nemám rád," řekl. Ministr se uchechtl.
"Taky tě nemám rád, synku," řekl.
"S tím dokážu žít," řekl James a pak bez varování ministra pozvracel.
"Ou!" vykřikl ministr. Lily zalapala po dechu. Ministr vyběhl směrem ke koupelně a James se potácel k Lily.
"Jdeme, Evansová!" zablábolil James, vzal Lily za ruku a téměř vypadl ze dveří, kde Sirius, Remus a Peter ještě pořád ohrožovali bodyguardy hůlkami. James zatřepal hlavou a zase začal koulet očima. Když dýchl na Lily, vypískla.
"Příšerně z tebe táhne pivo! Nechte ty dva chlapy, musíme ho dostat na ošetřovnu."
"Sirius a Remus podpírali Jamese a táhli ho z dohledu poskoků.
"Tichošlápku... pusť mě na zem," žádal James. Sirius mu vyhověl a James se složil na podlahu.
"Jsi úplně opilý!" obvinila ho Lily. "A to jsem odešla asi před hodinou!"
"Lils-" začal Sirius.
"Jak můžeš být tak nezodpovědný? Je ti jen šestnáct a už tady vyřváváš. Navíc jsem tě celé léto neviděla pít!"
"Lily-" vložil se do toho Remus.
"Jen na to pomysli, že by ten chlast, ať už je to, co je to, našel nějaký prvák a ožral se jako ty!"
"Lily-" zkusil to do třetice Peter.
"Chováš se jako děcko! Snad nikdo jiný v tvém věku nemůže být tak příšerný!"
"Já nejsem opilý, Evansová," ujistil ji James a snědl kousek čokolády. Přestal koulet očima a díval se teď jen na Lily.
"Cože nejsi?"
"Opilý!" řekl vesele, vyskočil z podlahy a zašklebil se. "Musíme najít Brumbála, aby mě nevyloučil za opilost."
"To je... ale to je... to nejsi ty!" koktala Lily. "Já... ty... ty jsi mě zachránil! Byla jsem... On se mě ptal na to, co jsi mi řekl... a... a ty-"
"Jedné věci ale nerozumím," přerušil ji Remus.
"Čemu, Náměsíčníku?"
"Jak ministr přišel na to, že jsi se svěřil jenom Lily?"
"Drby," řekl James stručně.
"Ahá," vzpomněl si Remus.
"Kdo s tím začal?" chtěla vědět Lily a přísně se na Poberty podívala. Všichni měli zvednuté hlavy, až na... Jamese.
"Jak jsi mohl?" vydechla Lily.
"Lily," začal James. "Nenechal bych tě odpovědět ani na jednu z jeho otázek. Ale začali jsme s tím, protože lidi se museli dozvědět, že Brumbál mluvil pravdu, když říkal, že tu byl Voldemort. Nedovolil bych, aby ti ministr něco udělal, takže jsem přišel s plánem, jak tě odtamtud dostat."
"To je ta nejúžasnější věc, kterou pro mě někdo udělal!" rozplakala se. Naklonila se k němu a rychle ho políbila. "Tolik ti děkuju, Jamesi!" James zrudl. "Remusi!" Také ho políbila. "Siriusi!" pokračovala a počastovala polibkem jeho i Petera.
"Tak ale teď musíme za Brumbálem," řekl James až příliš rychle a vyrazil. Celou cestu do Brumbálovy pracovny se držel před Lily a usmíval se.

Takže... Co bude dál? Bude to s Jamesem a Lily v další kapitole pokračovat příznivě, nebo ta pusa byla jen z vděčnosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Parvaty Parvaty | Web | 14. června 2009 v 17:24 | Reagovat

:-D Mno podle mě se to mohlo tvářit jako pusa z vděčnosti,ale mohlo by zatím být i něco víc:-D I když newím, jak na něj předtím ječela:-D No,ale neříká se co se rádo škádlívá to se rádo mívá?

2 tatokalan tatokalan | 14. června 2009 v 19:25 | Reagovat

Já si myslím, že podle toho, jak na něj ječela, jí na něm dost záleží. Taky která holka by chtěla, aby se její tajná láska (?) válela ožralá jak prase :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama