17 - Obrana proti černé magii

15. června 2009 v 23:19 | tatokalan, původní: SMH |  Být šestnáctiletým není tak snadné, jak se zdá (HP)
"Winstone, já ho rozhodně nevyloučím. Nebyl opilý!" dohadoval se s ministrem Albus Brumbál.
"Má pravdu, pane ministře. James Potter je jeden z nejlepších studentů na této škole. Je možná poněkud nezodpovědný, ovšem uvážíme-li, že jste vyslýchal slečnu Evansovou ohledně toho, o čem vám profesor Brumbál řekl, abyste před ním nezmiňoval, měl naprosté právo odtamtud slečnu Evansovou odvést," podotkla profesorka McGonagallová.
"A teď, pokud nás omluvíte, vyučování začíná za pět minut," řekl profesor Brumbál, vyklouzl z místnosti a odebral se do Velké síně, aby posnídal s ostatními. Ministr osaměl se svou špatnou náladou.

"Dobré ráno, třído, jsem Lily Evansová. Následující tři týdny budu vaší profesorkou!" Lily překypovala nadšením. "Takže... ehm, vítejte ve třetím ročníku kouzelných formulí!"
"Máme vám říkat Lily, slečno Evansová nebo profesorko Evansová?" zeptal se student vzadu.
"Ehm... slečno Evansová nebo Lily," odpověděla.
"Nejste ze šestého ročníku? Myslela jsem, že všichni učitelé jsou sedmáci," ozvala se malá dívka v přední řadě.
"Profesor Brumbál mě požádal, vzhledem k mým výsledkům v posledních pěti letech, abych se ujala těchto hodin jako nejlepší studentka formulí. Brzy zjistíte, že se to samé přihodilo vašemu učiteli na přeměňování, Jamesi Potterovi," vysvětlovala Lily. Všechna děvčata se při vyslovení Jamesova jména zahihňala.
"Přála bych si, aby si mě nějaký Poberta všimnul!" povzdechla si jedna dívka. Lily obrátila oči v sloup. Ona sama by dala všechno za to, aby James konečně přestal žebrat o rande. Vlastně, poslední dobou na to nějak zapomínal. Naposledy se jí ptal před dvěma dny, a to byla nejdelší doba, kterou vydržel bez toho, že by ji požádal o schůzku.
Během jejích hodin byli přítomni i hosté. Musela odpovídat na všechny jejich otázky a vypořádat se s malými nezvedenci, o kterých si byla jistá, že je James nikdy nebude schopný zvládnout!

"Dobré ráno, čtvrťáci z Havraspáru a Mrzimoru," přivítal svou třídu James. "Vítejte ve čtvrtém ročníku přeměňování. Jsem váš učitel James Potter. Říkejte mi prostě Jamesi nebo profesore Pottere. Cokoliv se vám bude líbit. Abych odpověděl na vaše otázky, ano, jsem v šestém ročníku. A ne, nejsem žádný prefekt v naleštěných polobotkách, co si hraje na klaďase." James rozdal třídě pergameny. Všiml si, že se některé z dívek začervenaly, když procházel kolem. Jedna z nich pohazovala vlasy a hrála si se žvýkačkou v puse, když se na Jamese usmívala. Také zachytil, jak si předávají psaníčka. Nu což, pokud měl James brzy ráno dobrou náladu, vždycky si dopisoval s Jackie, Taylor, Lily a Rachel. Unikl mu skrytý povzdech. Čtyři hosté přišli, aby ho viděli vyučovat. James jim předvedl takové přeměňování, jaké ještě u šestnáctiletého studenta neviděli.
"To bylo vcelku působivé, pane Pottere," ozval se jeden z diváků, když James skončil.
"Ano, docela dobré," přidal se další. James opravdu neměl žádné větší problémy, snad jen s prváky. On sám uměl polovinu toho, co se je dnes snažil naučit, ještě než poprvé dostal do ruky hůlku.
"Koukni, ty jak-se-jmenuješ, není to tak těžký!" houkl James na jednoho ze studentů Zmijozelu.
"Páni, na to, jak dobře vypadáte, nemáte vůbec žádnou trpělivost," pípla jedna z dívek. James ji ignoroval a snažil se jim to znovu vysvětlit. Než se den nachýlil ke konci, byl vyčerpaný a navíc ho v pět hodin čekala jeho vlastní hodina obrany proti černé magii.

Poslední hodinu toho dne Lily čekali třeťáci ze Zmijozelu a tři hosté. Představila se jako už tolikrát předtím a začala vyučovat. Náhle zaslechla, jak nějaký papír dopadl na podlahu. Její intuice jí napověděla, že ho hodila druhá osoba ve třetí řadě. Otočila se a zjistila, že tam sedí Maria, malá sestřička Marka Parkinsona.
"Slečno Parkinsonová, myslíte, že byste mi mohla říci, kdo hodil ten papír?" zeptala se Lily zdvořile.
"Zjistěte si to sama, když jste tak chytrá!" odsekla Maria.
"Věřím, že já jsem tady učitelka a já jsem vás o něco požádala. Takže řeknete mi, kdo to hodil?" zeptala se znovu.
"Já," řekla Maria a začala rudnout.
"Proč jste to udělala?" pokračovala Lily. "Toto je třída formulí, nikoliv studovna."
"Slečno Evansová, já jsem jenom chtěla, aby si mě Lionel všiml," přiznala Maria a ukázala na chlapce, který seděl před ní a u jehož lavice papír přistál.
"Příště mu to raději pošeptejte, prosím," požádala ji Lily klidně, i když tušila, že toto byl jenom začátek toho, co ji tuto hodinu čeká. Musela se neustále mít na pozoru. Jedním z triků, které Lily znala od Jamese, byl, že všichni ze třídy měli upustit svou hůlku na podlahu přesně ve stejný okamžik. Lily měla ovšem vynikající sluch, takže jakmile by některý ze studentů pohnul rukou, všimla by si toho. Jak předpokládala, tak se i stalo.
"Immobilus!" vykřikla a pak se otočila. Zjistila, že hůlky všech studentů visí ve vzduchu. "Accio hůlky!" přikázala. "Zítra je dostanete zpátky," řekla nazlobeně. "Konec vyučování!" Studenti vstali a odcházeli ze třídy, stejně tak jako hosté. Až na jednoho.
"Musím vám prostě říct, jak jste byla báječná!" rozplýval se ten muž. Byl mladý. Hodně mladý, takových dvacet, pokud ne míň. Byl také velmi pohledný a vysoký. Lily si všimla, že nemá snubní prstýnek ani žádnou jinou známku člověka v chomoutu. Měl kaštanově hnědé vlasy a modré oči, které se roztančily pokaždé, když ho něco rozrušilo. Ale jeho obličej byl podivně bezvýrazný a vůbec vypadal tak nějak vybledle a nemocně, takže Lily brzy ztratila zájem.
"Moc vám děkuji," řekla a odvrátila od tohoto velice atraktivního muže pohled.
"Haló, co bude s večeří?" ozvalo se. Lily vzhlédla a uviděla profesora McShanea. "Zhruba za pět minut mám hodinu, musím se najíst!"
"Ach, já mám také hodinu!" vyhrkla Lily. "Ráda jsem vás poznala!" křikla přes rameno a běžela si pro učebnice. V učebně formulí spolu zůstali muž a profesor McShane.
"Vypadáš opravdu hrozně, jak dlouho jsi vlastně večer trénoval?" zeptal se profesor.
"Eh, několik hodin," řekl nesoustředěně muž a díval se do místa, kde zmizela Lily, jakoby se ji snažil ještě alespoň na okamžik zahlédnout.
"Kdo to byl?" zeptal se profesor.
"Myslel jsem, že je to tvoje studentka," podotkl muž.
"Ne, tedy vlastně ano, jen jsem ji ještě neučil," upřesnil Ethan McShane.
"Je úžasná. A nádherná, chytrá, sexy," vypočítával mladší muž.
"Upřímně, čistě hypoteticky, pokud by mi bylo dovoleno mluvit o tom, jak sexy jsou moje studentky, hodnotil bych ji velmi vysoko," řekl Ethan. "Ovšem, čistě hypoteticky."
"Samozřejmě," souhlasil muž. "Takže mi o ní naprosto hypoteticky zjisti něco víc."

"Vítám vás na hodině obrany proti černé magii pro OVCE. Jsem profesor Ethan McShane. Někteří z vás mě znají jako Ethana, ale protože jsme ve škole, požádám vás, abyste mi říkali profesore McShane," představil se Ethan a zamrkal na Poberty. Všechna děvčata se zasněně dívala na nového profesora. Všechna, kromě Lily. Na tu příliš dojem neudělal. Podívala se na Taylor a zjistila, že ta na něj zírá také. Bylo to už celkem dlouho, kdy ho naposledy viděla, takže teď byla naprosto okouzlená.
"A teď, až zavolám vaše jméno, rád bych, abyste mi odpověděli na mé otázky. Jedná se o čistě osobní otázky, takže pokud nebudete chtít odpovědět, pochopím to," pokračoval Ethan.
"Sirius Black," zavolal.
"Tady," odpověděl Sirius.
"Pane Blacku, kolik je vám let?"
"16."
"A co rád děláte ve volném čase?"
"Hraju famfrpál."
"Lily Evansová," zavolal znovu McShane.
"Zde."
"Kolik je vám let?"
"16."
"A co děláte ve volném čase?"
"Trávím ho s kamarádkami," odpověděla.
"Takže žádný famfrpál?" laškoval Ethan.
"Žádný famfrpál."
Postupně se zeptal všech ve třídě a potom začalo vyučování. Bylo celkem nudné, takže James a Sirius začali usínat. Lily Jamese praštila svými deskami po hlavě, ale nepomohlo to.
"Pane Pottere, pane Blacku, dokázali byste mi říci, jak byste provedli kletbu Imperius?" zeptal se Ethan, podrážděný faktem, že na jeho první hodině usnuli hned dva studenti.
"Hmmm?" zavrtěl se Sirius. James se snažil otevřít oči, ale nepodařilo se mu to.
"Dvanácteráku, jsme ještě pořád ve třídě?"
"Asi jo," zamumlal James.
"A co máme za hodinu?"
"Obranu," odpověděl James.
"Pane Pottere! Pane Blacku!" zařval Ethan.
"Co to?" oba se okamžitě naplno probrali.
"Proč spíte při mé hodině?" chtěl vědět.
"Já jsem jen... my jsme... když to je hloupé," vysvětloval Sirius.
"Co je hloupé?"
"Tohle všechno už známe, Ethane!" vypadlo z Jamese otráveně. "Pardon, profesore McShane, my už tohle všechno známe."
"Pokud už se s panem Blackem považujete v tomto oboru za dostatečně vzdělané, alespoň to nekažte ostatním!"
"Ano, pane!" odsekli oba najednou. Celý zbytek hodiny nehybně seděli a střídavě otevírali a zavírali oči, jak se snažili znovu neusnout.

Moje otázka pro čtenáře: Kdo byl ten atraktivní muž? Profesor, někdo z ministerstva, Smrtijed? Nebo někdo úplně jiný?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Parvaty Parvaty | Web | 16. června 2009 v 9:52 | Reagovat

juj to byla rychle nová kapitola! Super...A kdo mohl být ten muž?....No newím...Tak nějak mi přišlo, že Lili podlézal...

2 tatokalan tatokalan | 16. června 2009 v 10:39 | Reagovat

mně přišlo, že po ní dost hustě jede :D
Takhle kapitola byla celkem krátká, a já si včera konečně ve škole koupila ten slovník, co jsem od něj měla demo, takže jsem ho instalovala a zkoušela, u kterých aplikací funguje mouse-over, na demíčku mi fungovala i ve wordu, tady zase v poznámkovém bloku, tak jsem zkoušela, jak se mi bude překládat tam, trochu nepřehledné, ale zase jen v jednom okně, což práci urychluje, a nějak jsem se do toho zabrala, protože ten chlápek byl takovým oživením a pokud se nemýlým, rýsuje se tady možná nějaká romantika mezi ním a Lily, teda, pokud Lily bude chtít, že, protože chlápek nepochybně chce :D

3 tatokalan tatokalan | 16. června 2009 v 10:40 | Reagovat

...a pokud se nezjistí, že ten chlápek je nechutný záporák, i to je možný :D

4 Parvaty Parvaty | Web | 16. června 2009 v 19:26 | Reagovat

No to je super/ s tím slovníkem/ Jink mi taky přišlo, že po ní jede,ale zároveň, že je podlézavý a slizký:-D Nevím proč,ale přišlo mi to tak

5 tatokalan tatokalan | 16. června 2009 v 22:27 | Reagovat

heč, já už vím, kdo to je :D Neodolala jsem a nakoukla do další kapitoly, no vy si zatím lámejte hlavy, protože další kapitola hned tak nebude... zítra dopoledne, kdy jsem měla mít volno, musím do školy, v pátek dopoledne místo volna mám doktora, kde je to vždycky na pár hodin čekání a o víkendu musím sestavit testy, takže se k tomu asi dostanu až příští týden

6 Parvaty Parvaty | Web | 19. června 2009 v 10:36 | Reagovat

no to je nespravedlnost:-D já to chci taky vědět:-D

7 tatokalan tatokalan | 19. června 2009 v 21:22 | Reagovat

nezoufej, testy se mi povedly dneska místo odpadlé hodiny, zítra sice máme v plánu vyrazit do lesa, ale jestli bude pršet, tak budu překládat :D přinejhorším v neděli

8 Parvaty Parvaty | Web | 20. června 2009 v 12:23 | Reagovat

tak to gratuluji k úspěšnému složení testů:-) A mám malinko prosbu:
http://povidky-pobertove.blog.cz/0906/uvazuju
Prosím přečti si to a vyjádři svůj názor. Děkuji ti!

9 tatokalan tatokalan | 21. června 2009 v 11:19 | Reagovat

lol, já ty testy neskládala, já je tvořila pro svoje studenty :D musela jsem udělat testy pro pět kurzů, ale jak říkám, stihla jsem je v pátek, takže se teď dám do překládání další kapitoly

10 Parvaty Parvaty | Web | 21. června 2009 v 11:21 | Reagovat

jujky, to jsem to zase spletla....:-( Celá já. nicméně na new kapitolu se těším, vždycky očekávám nějaké rozuzlení a ono se to spíš zamotává ještě víc:-)

11 tatokalan tatokalan | 21. června 2009 v 12:06 | Reagovat

to je dobře, ne? :) aspoň je na co se těšit :D
přečetla jsem si ten článek u Tebe na blogu a nechala jsem Ti tam komentář, ale je strašně dlouhý :))))

12 Parvaty Parvaty | Web | 21. června 2009 v 12:41 | Reagovat

jj, už jsem to četla, moc děkuji!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama