Kapitola 22 - Epilog

3. ledna 2010 v 16:21 | Havraspár |  Dvojí tvář krásy (HP) - dokončeno
Sabina byla vyděšená a netušila, co by jí ředitel mohl chtít. Stačilo, že posledních pár týdnů se cítí jako v transu, teď si ji ještě volají do ředitelny.
To bude asi kvůli prospěchu, říkala si Sabina. Hodně jsem se zhoršila poslední dobou.
Opatrně zaklepala na staré, prohnilé dveře, a po vyzvání, které se zevnitř ozvalo, vstoupila do nevelké místnosti, osvětlené jen mírným ohněm z krbu a několika svíček.
Já se bojím…
"Dobrý den, pane řediteli," pozdravila nejistě.
"Dobrý den, slečno Fabianová. Posaďte se, prosím," ukázal na malé čalouněné křesílko u krbu. On sám si sedl do podobného hned vedle. Sabina ho tedy napodobila a vyčkávala, co se bude dít. Bylo však ticho, a proto se Sabina odhodlala promluvit.
"Přál jste si se mnou mluvit?"
"Ano, to chtěl. Jen nějak nevím, kde začít," povzdychl si smutně a zadíval se do plamenů. Sabina ho se strachem pozorovala a přemýšlela, co to může být tak vážného, že ani ředitel neví, jak začít.
Tak hrozně na tom s těmi známkami ještě nejsem.
"Nejde o váš prospěch, slečno."
"Cože?" nechápala Sabina.
Jak ví, nač myslím? Že by to na mně bylo tak znát?
"A proč jste si mě tedy pozval?"
"Nedáte si se mnou víno?" otázal se zcela beze smyslu.
"Já přeci ještě nemohu pít, je mi 17," odvětila mu Sabina, která stále nechápala, oč jde.
"Vím, ale tentokrát bych vám to povolil. Třeba by se vám to pak lépe snášelo," řekl s trochou ironie v hlase ředitel, a poté se zvedl z křesla. Došel až k malé skříňce, otevřel ji a vytáhl z ní lahev bílého vína. Přivolal si dvě skleničky a nalil ho.
"Vemte si, slečno," podal jí jednu skleničku. "Vím, že pro vás Petr hodně znamenal. Jak se cítíte?"
Sabina nechápala. Už to byla pěkná řádka měsíců a ona myslela, že na něj kromě ní snad už všichni zapomněli. Ano, milovala ho a již se kvůli němu natrápila dostatečně. Proč jí to musí teď zase připomínat?
"Již mnohem lépe, pane řediteli," zalhala.
"Našel se jeho vrah," řekl opatrně ředitel.
Sabina se zakuckala a musela postavit skleničku na zem, protože se jí strašně roztřásly ruce.
"Co jste to, prosím, povídal?"
"Neděste se, prosím, pro to, co vám nyní trochu nešetrně sdělím. Nevím si v této záležitosti příliš rady, takže vám to povím na rovinu," vychrlil ze sebe ředitel.
"Povídejte," vybídla ho Sabina.
"Zabila jste ho vy, slečno."
Sabině chvíli trvalo, než jí došla ředitelova slova. Nechápala, co to řekl. Jak by ho ona mohla zabít? Má to snad něco společného s jejími sny a úplňkovými výpadky paměti?
"Slečno, uklidněte se, celá se třesete," posadil ji zpět do křesla a pokračoval v řeči, když viděl, že ona hned tak nepromluví.
"Jeden z profesorů vás v noci, za úplňku, viděl v jiné podobě, než jakou skutečně máte. Nejprve nevěděl, že jste to vy, na to jsme přišli až podle náramku, kterého si všiml na vaší ruce."
Sabina pohlédla na pravou ruku, kde měla svůj stříbrný náramek a se stále neměla k odpovědi. Připadala si jako v jednom z těch jejích děsivých snů, které ji strašily již několik měsíců každou noc.
"Jste virga. Předpokládám, že nevíte, co to je. Zkusím vám to vysvětlit a něco k tomu povědět. Jste jednou z bytostí noci, tedy jen jedna část ve vás. To znamená, že za úplňku se měníte v někoho jiného, něco jako vílu, a vraždíte, toužíte po krvi…"
"Tomu nerozumím," vyhrkla Sabina.
"Takže znovu. Jste virga. To je dívka, která je během měsíce úplně normální. Jenže, jak už jsem řekl, za úplňku se mění. Ať už je běžně pěkná, nebo ošklivá, během úplňkových nocí se stane pro opačné pohlaví neodolatelnou. K tomu jí narostou malá křidélka a začne se vznášet kousek nad zemí. Může mít různou podobu, ale vždy je velmi líbezná. Omámí pak pomocí svého kouzla nějakého muže či chlapce, a toho, když ji následuje na nějaké temné místo, zabije," nadechl se ředitel a chtěl pokračovat.
"A to jsem taková od narození?!" děsila se Sabine a nemohla se smířit s tím, že by mohla něco takového skutečně být.
"Ne, to nejste. Pravděpodobně jste byla ještě do nedávné doby úplně normální dívkou. Dívka se virgou stane po nějakém smutném či špatném zážitku s chlapcem, který ji dovede k chuti proklít a je jedno, jestli nakonec opravdu chlapce prokleje, či ne, poněvadž tím prokleje především sama sebe… Nepohádali jste se s Petrem?"
"Ano, to ví celá škola. Pár dní před tím, než…" nedokázala větu však dokončit.
"Jistě, chápu vás." Ředitel jí rozuměl, věděl, že není jednoduché mluvit o takovém zážitku, a proto se jí již víc nevyptával.
Po chvilce ticha se Sabina ozvala: "Pane řediteli, znamená to, že jsem zde dostudovala?"
"Ale ne, to samozřejmě ne. I nadále zůstanete studentkou naší školy. Jen budete muset podstoupit léčebnou kůru."
"Ono se to dá léčit?" rozzářila se Sabina. V to už ani nedoufala.
"Ano, dá, je to však velmi vyčerpávající a dlouhodobé léčení. Budu muset informovat o vašem stavu ostatní profesory, aby vás nějaký ten měsíc nezatěžovali těžkým učivem. Chcete u nás přeci dostudovat," pousmál se i pan ředitel.
"A vy se na to ještě ptáte? Co je to za léčebnou kůru?" ptala se zvědavě, aby věděla, co ji čeká.
"Musíte pár měsíců pravidelně užívat Adrienin lektvar, který by vás měl zcela vyléčit a zbavit toho prokletí. Je ovšem provázen velkými bolestmi, které způsobuje složení. Musí se do něj totiž přimíchat stříbro a vaše krev, což navozuje nepříjemné bolesti a křeče. Věřím však, že jste silná dívka, a vy to zvládnete. Lektvar není složitý na výrobu, profesor lektvarů vám ho bude dělat, jenom musíme nejdříve nechat dovézt ze Švédska jednu bylinku, která zatím není nikde jinde dostupná. Budete v pořádku, uvidíte," povzbudil ji ředitel.
"Ty bolesti snad snesu, hlavně, když už nikomu nebudu ubližovat… mohu to považovat za trest za vraždu…" odmlčela se a sklopila smutně oči.
"Tedy domluveno. Vše zařídím a dám vám pak vědět."
Sabina se již pomalu zvedala k odchodu, když se ještě zeptala: "A ten lektvar je již ověřený?"
"Jistě, pomohlo to již mnoha dívkám před vámi. Nebojte, nejste první."
"Děkuji, to mě uklidnilo. Jakže se jmenoval ten lektvar?"
"Adrienin."
"A kdo to byla, ta Adrien?" vyzvídala dál Sabina.
"To byla francouzská dívka, Adrien de Creubell, která trpěla stejným prokletím jako vy. Ona ten lék našla a vyrobila. Alespoň se to říká."
"Jakto, říká? A kdo ho teda vyrobil?" nenechala se odbýt Sabina.
"Patent na něj získala švédská vědkyně, Erin Yloven, která s lektvarem a popisem postupu přišla. To ona ho pojmenovala po Adrien de Creubell. Tvrdila, že ona je pravá nálezkyně, a napsala o ní i dlouhý román. Vydala ho pár let před svou smrtí. Díky patentu hodně zbohatla, ale nikdy se nevdala. O ní se zase tvrdí, že byla vlkodlak. Co je na tom pravdy, nevím," pokrčil rameny ředitel.
"Proč tedy nevytvořila lék na lykantropii? Jestliže byla vlkodlak, tak jí lék pro… virgy nebyl k ničemu, nepletu-li se."
"To máte pravdu. Po celý zbytek života se ten lék snažila najít. Údajně měl mít shodné složení, jako Adrienin lektvar, ale z nějakého neznámého důvodu neúčinkoval," zodpověděl ředitel otázku.
"A co se stalo s tou Adrien?"
"Zemřela při výzkumu ve Švédsku. Pátrala po tom léku, který vám budeme podávat."
"Aha, a nevíte, kde bych mohla sehnat ten román?" zajímala se dál Sabina.
"V knihovně jistě nebude, moc se neproslavil. Vlastně propadl, ale to autorka ani neví. Zkusím se vám po něm podívat. Seženu vám ho, a teď, pokud budete tak hodná, mám ještě spoustu práce," usmál se smutně ředitel a ukázal na hromadu úředních dopisů.
"Jistě, děkuji vám. Nashledanou," rozloučila se Sabina a vyšla z ředitelny.
Teda to je fakt neskutečný, tak já jsem virga. Hehe, kdo by to byl řekl? To budou holky zírat, až jim to povím. No jo, jenže to bych se pak musela přiznat k vraždě Petra… Petr. Bodlo ji u srdce a rozhodla se, že o tom radši pomlčí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tatokalan tatokalan | 3. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

tak, havraspárská ff je tu celá, doufám, že se vám líbila tak jako mně :)
Dál budu pracovat na dokončení první části trilogie o Lily a Jamesovi, musím to brát postupně, i když se mi líbí hrozně moc fanfikcí a nejradši bych je překládala všechny najednou :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama